Baza wiedzy

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami pisanymi przez Doradców SATEC, w których zawieramy porady odnośnie organizacji, ergonomii i bezpieczeństwa w przemyśle. 

 • Oznakowanie podłogowe [PRAKTYCZNY PRZEWODNIK]

  Oznakowanie podłogowe [PRAKTYCZNY PRZEWODNIK]

  Oznakowanie podłogowe [PRAKTYCZNY PRZEWODNIK] Czy oznakowanie podłogi w obiekcie może podnieść nie tylko poziom bezpieczeństwa, ale także zwiększyć produktywność całego zakładu? Gdzie i jak można jeszcze zastosować taśmy podłogowe? Ciągi komunikacyjne, alejki, drogi ewakuacyjne, strefy niebezpieczne lub wyłączone, a także miejsca odkładcze urządzeń i narzędzi – wszystkie te elementy wymagają …Czytaj dalej »
 • Oznakowanie KLT – 5 sposobów na opisanie pojemników magazynowych

  Oznakowanie KLT – 5 sposobów na opisanie pojemników magazynowych

  Oznakowanie KLT – 5 sposobów na opisanie pojemników magazynowych Twój magazyn się rozrasta, przybywa produktów, a sprawne ich odnalezienie staje się coraz trudniejsze? Pracownicy poświęcają dużo czasu na znalezienie odpowiedniego przedmiotu, a Ty tracisz na tym pieniądze? W tym artykule znajdziesz informacje jak możesz oznakować np. skrzynki KLT lub pojemniki …Czytaj dalej »
 • Złoty magazyn, a w nim… osłony słupów MCG!

  Złoty magazyn, a w nim… osłony słupów MCG!

  Budynek DC5 w Prologis Park Tilburg w Holandii – pierwszy na świecie w pełni wyposażony magazyn z Certyfikatem WELL na poziomie Gold. “Tilburg DC5 to sztandarowy budynek typu build-to-suit o powierzchni 25 800 metrów kwadratowych, stworzony dla Pantos Logistics. Zewnętrzne i wewnętrzne elementy magazynu zaprojektowano jako spójną całość, obejmującą wspólne …Czytaj dalej »
 • 7 sposobów znakowania regałów

  7 sposobów znakowania regałów

  Sposoby znakowania regałów to szeroki, acz ważny temat do rozważań. Szereg rozwiązań pomoże czytelnie oznaczać alejki, regały, półki czy konkretne miejsca regałowe. Głównymi czynnikami cechującymi dobre oznakowanie regałów są: Czytelność – Wszelkie etykiety czy szyldy muszą być doskonale widoczne zarówno dla ludzkiego oka, jak i w przypadku np. etykiet z kodem kreskowym, możliwe …Czytaj dalej »
 • Jak zwiększyć komfort pracy na produkcji stojącej? Mata przemysłowa Vynagrip

  Jak zwiększyć komfort pracy na produkcji stojącej? Mata przemysłowa Vynagrip

  Rodzinna farma produkcyjna we wschodniej części Anglii, szukała rozwiązania antypoślizgowego, który zapewniłby pracownikom produkcji zarówno komfort jak i bezpieczeństwo. Problem do rozwiązania:   Alan Bartlett i Synowie to rodzinna firma, specjalizująca się  w produkcji i przetwarzaniu marchwi i pasternaku. Warzywa są zrywane, przetwarzane i pakowane. Pracownicy produkcji stoją przez wiele …Czytaj dalej »
 • Jak chronić pracowników przed zagrożeniami związanymi z gromadzeniem się na posadzce warstwami smaru, tłuszczu i brudu?

  Jak chronić pracowników przed zagrożeniami związanymi z gromadzeniem się na posadzce warstwami smaru, tłuszczu i brudu?

  Znajdująca się w podziemiach zajezdnia londyńskiego metra borykała się z problemem śliskich podłóg w dołach konserwacyjnych. Gromadził się w nich tłuszcz, smary, olej i woda. Pracujący tam robotnicy potrzebowali rozwiązania, dzięki którym będą mogli szybko odseparować zanieczyszczenia oraz które jednoznacznie wyznaczy bezpieczną strefę pracy.  Problem do rozwiązania: Nortfields i Cockfosters …Czytaj dalej »
 • Jak zapewnić bezpieczną i komfortową posadzkę na terenie basenu w ośrodku fizjoterapeutycznym, używanym przez osoby starsze, niepełnosprawne lub z urazami?

  Jak zapewnić bezpieczną i komfortową posadzkę na terenie basenu w ośrodku fizjoterapeutycznym, używanym przez osoby starsze, niepełnosprawne lub z urazami?

  Gdy szpital rehabilitacyjny z Grecji postanowił wybudować nowy basen fizjoterapeutyczny, zadecydowano aby zastosować chodnik antypoślizgowy, zapewniający bezpieczne korzystanie z całego terenu basenu.  Problem do rozwiązania: Gdy rehabilitacyjny szpital ortopedyczny z Aten w Grecji, otworzył nowe skrzydło mieszczące basen, prysznice i przebieralnie, najważniejszym czynnikiem stało się bezpieczeństwo. Projektanci określili, że na …Czytaj dalej »
 • Jak zapobiec poślizgnięciom na basenie wewnętrznym, który używają uczniowie, seniorzy i osoby niepełnosprawne?

  Jak zapobiec poślizgnięciom na basenie wewnętrznym, który używają uczniowie, seniorzy i osoby niepełnosprawne?

  Wewnętrzny basen w Magnolia Independent School Distric w Teksasie jest codziennie odwiedzany przez ponad 300 pływaków, od przedszkolaków po seniorów. W obawie o poślizgnięcia lub upadki, zarząd basenu zadecydował o montażu antypoślizgowe maty basenowej o właściwościach antybakteryjnych.   Problem do rozwiązania: Magnolia Independent School District znajduje się tuż za granicami Houston …Czytaj dalej »
 • Jak zapewnić bezpieczne i wygodne podłoże do chodzenia na boso? Rozwiązanie dla 400 000 rocznie odwiedzających znane islandzkie SPA “Blue Lagoon”..

  Jak zapewnić bezpieczne i wygodne podłoże do chodzenia na boso? Rozwiązanie dla 400 000 rocznie odwiedzających znane islandzkie SPA “Blue Lagoon”..

  Geotermalne SPA Blue Lagoon to największy tego typu obiekt na świecie. Oznacza to bardzo duże natężenie ruchu oraz ogromną ilość wody. Po skargach na śliską podłogę, kierownictwo ośrodka zdecydowało się na położenie antypoślizgowej, higienicznej maty, która mogłaby swobodnie leżeć w całym SPA.  Problem do rozwiązania: Numer 1 celów podróży w …Czytaj dalej »
 • Jak zapewnić bezpieczny dostęp pracowników do dachu z wieloma rurami, peszlami i częstymi opadami deszczu? | Case Study

  Jak zapewnić bezpieczny dostęp pracowników do dachu z wieloma rurami, peszlami i częstymi opadami deszczu? | Case Study

  Jak zapewnić bezpieczny dostęp pracowników do dachu z wieloma rurami, peszelami i częstymi opadami deszczu? Duży supermarket Tesco we wschodniej Anglii potrzebował rozwiązania, które stworzy widoczne i bezpieczne ciągi komunikacyjne na dachu.  Problem do rozwiązania: Jak w przypadku wielu innych supermarketów tej wielkości, dach Tesco pokryty jest wieloma rurami, śliskimi …Czytaj dalej »
 • Jak zapewnić bezpieczeństwo i amortyzację pracownikom linii produkcyjnej?

  Jak zapewnić bezpieczeństwo i amortyzację pracownikom linii produkcyjnej?

  JAK ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO I AMORTYZACJĘ PRACOWNIKOM LINII PRODUKCYJNEJ? | CASE STUDY Gdy firma Jaguar Land Rover zmieniła swój tryb pracy na 24-godzinny, natężenie ruchu na produkcji zwiększyło się trzykrotnie. Stało się zatem jasne, że potrzebne było zastosowanie solidnego rozwiązania, które zapewniłoby bezpieczeństwo i komfort pracowników, a co za tym idzie …Czytaj dalej »
 • W jaki sposób umożliwić pracownikom bezpieczny dostęp do dachu bez uszkodzenia membrany dachowej?

  W jaki sposób umożliwić pracownikom bezpieczny dostęp do dachu bez uszkodzenia membrany dachowej?

  Jak umożliwić pracownikom bezpieczny dostęp do dachu bez uszkodzenia membrany dachowej? | CASE STUDY Nowootwarty sklep IKEA na obrzeżach Berlina zdecydował się na zainstalowanie 700 metrów maty dachowej Crossgrip PVC, w celu wytyczenia jasnych i bezpiecznych przejść dla pracowników obsługi technicznej, którzy muszą mieć dostęp do dachu.  Problem do rozwiązania: …Czytaj dalej »
 • TOP 5 NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANYCH BŁĘDÓW NA HALACH MAGAZYNOWYCH

  TOP 5 NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANYCH BŁĘDÓW NA HALACH MAGAZYNOWYCH

  TOP 5 NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANYCH BŁĘDÓW NA HALACH MAGAZYNOWYCH Hale magazynowe oraz produkcyjne charakteryzuje duża przestrzeń. Często jest na niej obecne wiele maszyn i wielu pracowników. Taka ilość bodźców, niestety, powoduje że ludzie popełniają błędy, niektóre mniejsze inne większe. Ale prawie wszystkich da się uniknąć. Dlatego przedstawiamy najczęstsze błędy spotykane na halach …Czytaj dalej »
 • 10 MIEJSC KTÓRE NALEŻY OZNAKOWAĆ W ZAKŁADZIE PRACY

  10 MIEJSC KTÓRE NALEŻY OZNAKOWAĆ W ZAKŁADZIE PRACY

  10 MIEJSC KTÓRE NALEŻY OZNAKOWAĆ W ZAKŁADZIE PRACY CZY O WSZYSTKICH WIEDZIAŁEŚ? W miejscu pracy, czy to na hali magazynowej, produkcyjnej, czy w biurze, istnieją miejsca które stwarzają sytuacje niebezpieczne dla pracowników. Takie miejsca należy specjalnie oznakować, tak aby ich widoczność i rodzaj zagrożenia nie budziły żadnych wątpliwości. Sposób oznakowania …Czytaj dalej »
 • Przewodnik po etykietach regałowych

  Przewodnik po etykietach regałowych

  Nasza firma oferuje szereg rodzajów etykiet regałowych. Nasze etykiety zapewniają estetyczny, trwały i niezawodny system oznaczeń. Etykiety możemy wykonać w dowolnej kolorystyce i rozmiarze. W zależności od potrzeb stosujemy etykiety z różnym mocowaniem do regału: samoprzylepne, magnetyczne lub tabliczki przypinane/przykręcane. Dla etykiet samoprzylepnych stosujemy materiały, które nie pozostawiają kleju po …Czytaj dalej »
 • Jakie jest działanie maty przemysłowej?

  Jakie jest działanie maty przemysłowej?

  Jakie jest działanie maty przemysłowej? Maty Przemysłowe są zaprojektowane, aby w trakcie użytkowania pobudzać krążenie w stopach, nogach i dolnej części pleców. Krążenie jest stymulowane przez kontakt organizmu z unikalnym, opatentowanym profilem powierzchni maty ergonomicznej. W ten sposób pobudzane są mięśnie, wymuszając pozytywną reakcję całego organizmu. Maty ergonomiczne są starannie …Czytaj dalej »
 • Korzyści Wynikające z Korzystania z Mat Przemysłowych na Stanowiska Pracy

  Korzyści Wynikające z Korzystania z Mat Przemysłowych na Stanowiska Pracy

  Badania Naukowe W wielu gałęziach przemysłu pracownicy muszą wykonywać swoją pracę w pozycji stojącej. Twarde betonowe podłogi oraz nieelastyczne podłoże sprawiają, że utrzymywanie zdrowej pozycji pleców w pracy jest niemal niemożliwe. Aby zagwarantować ergonomię na stanowisku pracy w zakładach, zainwestuj w ergonomiczne rozwiązania w postaci mat podłogowych do stanowisk pracy. …Czytaj dalej »