Maty dezynfekcyjne

Maty do dezynfekcji obuwia stosowane są obecnie szeroko we wszelkich strefach wejściowych do firm, instytucji publicznych, urzędów, szkół, przedszkoli, szpitali, bibliotek itp. Dezynfekcja odbywa się poprzez zamoczenie podeszwy buta w środku dezynfekcyjnych umieszczonym w macie. Wypustki na macie stanowią element czyszczący podeszwę z zabrudzeń stałych. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Maty dezynfekcyjne niezbędne do walki z koronawirusem

Maty dezynfekcyjne to niezbędny element w walce z pandemią koronawirusa (COVID-19). Swoje zastosowanie znajdą we wszystkich obszarach wejściowych, zarówno do firm, sklepów jak i szkół czy przedszkoli, a także wszelkich instytucji publicznych. Ich działanie polega na dezynfekcji podeszw obuwia osoby przechodzącej przez matę. Zgodnie z treścią komunikatu Głównego Inspektoratu Pracy “Dobrą praktyką, ograniczającą możliwość zainfekowania wirusem zakładu pracy jest zastosowanie mat dezynfekcyjnych przy wejściach do biur i hal produkcyjnych”.

Jak zbudowana jest mata dezynfekująca?

Konstrukcja mat do dezynfekcji obuwia składa się z warstwy w kształcie wanny – umożliwiającej nalanie środka do dezynfekcji, oraz warstwy wierzchniej – ścierającej – w postaci wypustków lub przetłoczeń – do oczyszczania podeszw z zabrudzeń stałych. Całkowita wysokość mat jest zależna od modelu – od 16 do 19mm – pozwala to na pomieszczenie między 1,75l a 4,5l płynu dezynfekcyjnego. W naszej ofercie posiadamy maty wykonane z PVC oraz maty z gumy naturalnej (SBR). W przeciwieństwie do typowych mat dezynfekcyjnych z wypełnieniem z pianki, stosowanych często w zakładach hodowlanych czy firmach zajmujących się przetwórstwem żywności, maty dezynfekcyjne z naszej oferty nie wymagają wymiany wkładu, nie uginają się przy wchodzeniu, co umożliwia korzystanie z nich nawet osobom na obcasach czy w odkrytych butach. Są zatem idealne do stosowania we wszystkich obiektach: firmach, biurach, szkołach, przedszkolach, szpitalach czy obiektach użyteczności publicznej.

Użytkowanie mat dezynfekcyjnych

Aby rozpocząć korzystanie z mat dezynfekujących wystarczy położyć matę w odpowiednim miejscu – przy wejściu do budynku, strefy lub pomieszczenia. Następnie wystarczy wlać odpowiedni roztwór i w miarę użytkowania – uzupełniać jego poziom tak, aby możliwe było zamoczone podeszwy obuwia. Maty nie wymagają prania ani specjalnego czyszczenia – zabrudzenia stałe wystarczy wypłukać pod bieżącą wodą. Nie jest konieczne wymienianie wkładów, pianek czy gąbek, gdyż maty nie po prostu nie posiadają takich elementów. Maty te są trwałe, wykonane z jednolitej gumy lub tworzywa sztucznego – są odporne na przejeżdżanie wózkami transportującymi czy kołami np. wózków dziecięcych, rowerów itp. Nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, są trwałe i mogą być stosowane przez wiele lat.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mat a w przypadku pytań – zachęcamy do kontaktu.