Maty Antyzmęczeniowe

Czym są maty antyzmęczeniowe i jak działają? 

Maty antyzmęczeniowe to specjalny rodzaj mat przemysłowych wzbogaconych o właściwości amortyzujące. Głównym warunkiem, aby można było określić daną matę jako mata antyzmęczeniowa jest jej materiał. Powinna być wykonana z dobrego jakościowo materiału, który wykazuje się sprężystością i amortyzuje stojącego pracownika. Taka mata powinna być dość gruba – aby mogła być elastyczna i dopasowywać się do nierówności podłoża oraz obuwia roboczego. Niektóre maty przeciwzmęczeniowe posiadają na swojej powierzchni wypustki – mające za zadanie dodatkowo stymulować podeszwy stóp pracowników, poprawiając krążenie krwi i komfort stania. 

Mata antyzmęczeniowa – trwałość przy pracach zmianowych

Stanowiska pracy długotrwale stojącej wiążą się często z trybem zmianowym. Duża rotacja pracowników wymaga od maty trwałości i niezawodności przez cały czas używania. Wymuszona pozycja pracownika, wąski zakres ruchów i nieczęste przemieszczanie się w obrębie stanowiska powoduje zastanie mięśni, problemy z krążeniem krwi, a także dalej idące w skutkach – problemy z kręgosłupem, stawami czy całym układem kostno-szkieletowym. 

Maty antyzmęczeniowe – podstawowy wymóg w przemyśle

Zapewnienie bezpiecznych i komfortowych warunków pracy to obowiązek pracodawcy. Powszechne stosowanie mat na stanowiskach  powoduje, że maty stanowiskowe należą już do podstawowego wyposażenia każdego zakładu pracy. Dzięki szerokiej ofercie mat o różnych właściwościach dopasowanie odpowiedniego dla nas rozwiązania jest proste i celne.  

 

Skontaktuj się z nami: info@bhpsatec.pl. Dobierzemy matę odpowiednią do Twoich potrzeb!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24