Osłony regałów magazynowych

W halach magazynowych jednym z najczęstszych przypadków kolizji są uszkodzenia regałów magazynowych. Uszkodzenia te mogą nieść za sobą fatalne skutki. Począwszy od strat materiałowych, konieczności napraw całych systemów składowania, posadzki lub stropu, po urazy i zwolnienia pracowników. Nawet niewielkie, ale często powtarzające się w tym samym miejscu zderzenia, mogą skutkować zawaleniem się całego systemu. Wiąże się z tym konieczność ciągłych napraw. Niedoświadczeni lub źle przeszkoleni operatorzy wózków widłowych, a także małe pole manewru, źle zaprojektowany magazyn, wiele przeszkód, mogą przyczynić się do uszkodzeń róg regałów. Przepisy polskiego prawa stanowią, iż wszelkie narożne elementy systemów składowania muszą być zabezpieczone, a najlepiej również widoczne z daleka.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Łatwym i skutecznym rozwiązaniem w takich przypadkach są osłony regałów magazynowych. 

Wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, amortyzują siłę nawet wielokrotnych uderzeń. W momencie zderzenia, osłona odgina się, chroniąc nogę regału, a następnie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Amortyzuje w ten sposób siłę zderzenia i pochłania powstałą w jego wyniku energię. Ochraniacze te, dzięki swojej specjalnie skonstruowanej budowie, są skutecznym rozwiązaniem do zabezpieczenia regałów na magazynie.

SATEC oferuje duży wybór produktów

Począwszy od bardzo ciekawego rozwiązania jakim są mocowane bezpośrednio do profilu regału, ochraniacze wykonane z tworzywa sztucznego. Są to odbojnice w dwóch wersjach: ze specjalnymi wyżłobieniami i wyprofilowanym wnętrzem, które amortyzują uderzenia właśnie dzięki tej specjalnej budowie rowków, a także osłony z wnętrzem z pianki, która sama w sobie amortyzuje uderzenia. Osłony te posiadają twardszą zewnętrzną “skorupę”, która odporna jest na zarysowania i zderzenia boczne. Kolejnym ciekawym sposobem na zabezpieczenie regałów magazynowych, a co za tym idzie – znajdującego się na nim mienia, jest zastosowanie barierek ochronnych. To uniwersalne rozwiązanie, mocowane jest do podłogi za pomocą kotew, z amortyzującym odbojnikiem. Takie barierki można zastosować zarówno wzdłuż trawersów regałów jak i wzdłuż maszyn, urządzeń, a także ścian, słupów oraz innych elementów architektury magazynu.