7 sposobów znakowania regałów

Sposoby znakowania regałów to szeroki, acz ważny temat do rozważań.

Szereg rozwiązań pomoże czytelnie oznaczać alejki, regały, półki czy konkretne miejsca regałowe. Głównymi czynnikami cechującymi dobre oznakowanie regałów są:

  • Czytelność – Wszelkie etykiety czy szyldy muszą być doskonale widoczne zarówno dla ludzkiego oka, jak i w przypadku np. etykiet z kodem kreskowym, możliwe do sczytywania skanerem. Ważne tutaj jest zarówno jak najlepsze wykorzystanie powierzchni,  oraz kontrast w barwach.
  • Trwałość – Raz zakupione elementy oznakowania regałów powinny być trwałe i wystarczyć użytkownikowi na długi czas użytkowania. Muszą być odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne takie jak uderzenia, czyszczenie czy ściąganie / umieszczanie produktów na regałach.
  • Wygoda – W przypadku miejsc, gdzie wymiana informacji jest częsta i musi następować szybko, elementy oznakowania powinny umożliwiać łatwe wkładanie i wyciąganie etykiet, dokumentów czy kodów.

Do znakowania regałów używamy takich produktów jak:

1. Etykiety regałowe

Estetyczne, jasne i kolorowe etykiety regałowe to świetne rozwiązanie do oznakowania magazynu. Wyróżniamy dwa główne rodzaje etykiet: etykiety pojedyncze, które określają konkretny produkt lub miejsce, a także etykiety zbiorcze, zawierające szereg etykiet pojedynczych do łatwego odczytywania informacji o zbiorze produktów na regale. Możliwość umieszczenia na etykietach przeróżnych grafik, począwszy od kodów kreskowych, QR, numeracji a także strzałek i emblematów, czyni ten sposób bardzo uniwersalnym i spersonalizowanym. Etykiety mogą być zarówno samoprzylepne jak i magnetyczne – przydatne przy częstym przenoszeniu etykiet, zmianach miejsca aplikacji i oznaczeniach tymczasowych.

2. Uchwyty na etykiety

Uchwyty na etykiety to bardzo wygodny i popularny sposób  na oznaczenie konkretnych produktów lub miejsc na regałach. Dostępne są w kilku profilach, dopasowywanych zależnie od konstrukcji regału, na którym mają zostać umieszczone. Wyróżniamy uchwyty do regałów standardowych, półek lub belek profilowanych oraz do półek z kraty (idealne również do oznakowania gitterboxów). Wykonane z przezroczystego PCV są czytelne dla skanerów. W zależności od modelu, mocowanie odbywa się przy pomocy dwustronnego paska klejącego, magnesu lub haczyków. Dokładny opis wariantów uchwytów regałowych na etykiety znajdą Państwo pod tym linkiem – uchwyty na etykiety. https://bhpsatec.pl/produkt/uchwyty-na-etykiety/

3. Kieszonki na etykiety

Magnetyczne kieszonki na etykiety do oznakowania regałów to sposób na szybką zmianę miejsca umieszczenia informacji. Jeden lub dwa silne paski magnetyczne zapewniają stabilne mocowanie do wszelkich powierzchni metalowych. Idealnie nadadzą się nie tylko do regałów, ale także innych elementów wyposażenia magazynowego i produkcyjnego – koszy, skrzyń czy gitterboxów.

4. Uchwyty na etykiety do systemów rurkowo-złączkowych

Przed nie lada wyzwaniem stają ci, którzy chcą trwale i estetycznie oznakować regał zbudowany z systemów rurkowo-złączkowych. Zwyczajnie profilowane etykiety nie sprawdzają się, zawieszane haczyki spadają, a trytki są niemożliwie do ściągnięcia bez rozcinania. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem są specjalnie przygotowane uchwyty na etykiety do systemów rurkowo-złączkowych. Odpowiednio ukształtowane klipsy lub wyprofilowane listwy idealnie wczepiają się do rurki, umożliwiając łatwe i szybkie mocowanie, zawartej w uchwycie, informacji.

5. Szyldy regałowe i alejkowe

Każdy większy magazyn, z wieloma regałami lub alejkami, boryka się z problemem dezorganizacji. Najlepszym rozwiązaniem staje się wówczas zastosowanie szyldów. Duże cyfry lub litery pomagają w odnalezieniu się w nawet najbardziej rozbudowanych miejscach składowania. Wyróżniamy zarówno szyldy płaskie jak i szyldy przestrzenne, widoczne z obu stron. Trwałe i odporne rozwiązania są tutaj szczególnie wymagane.

6. Profile magnetyczne do etykiet

Dużą samodzielność w oznaczaniu regałów daje nam wykorzystanie profili magnetycznych w formie rolki. Wystarczy umieścić wybraną etykietę lub informację i przyciąć profil na wymaganą długość. Przednia część takiej listwy wykonana jest z przezroczystego pcv, która umożliwia odczytywanie kodów skanerem.  Magnetyczny tył pozwala na mocowanie etykiety do dowolnego metalowego miejsca.

7. Kieszonki na dokumenty magazynowe

Duże kartki? Pliki do wypełniania? To nie problem. Z magnetyczną zamykaną zawieszką magazynową, oznaczysz regał nawet dużym formatem. To uniwersalne rozwiązanie zastosujesz nie tylko na regale, ale również na wszelkiego typu metalowych pojemnikach czy skrzyniach.

Podsumowanie​

 

Jak widać, sposobów jak oznakować magazyn jest wiele. Zastosowanie tego typu rozwiązań z pewnością pozytywnie wpłynie na lepszą organizację magazynu, a co za tym idzie - na wydajność pracowników i zadowolenie klientów. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz otrzymać od nas pełną ofertę na te produkty, napisz do nas lub zadzwoń.

Kontakt z doradcą