Maty przemysłowe

 

Maty przemysłowe to doskonały sposób na skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu na stanowisku pracy. Zapewnij swoim pracownikom odpowiednie warunki w zakładzie. Inwestycja w przemysłowe maty podłogowe to poprawia wydajność firmy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego z matami przemysłowymi – satec24.pl

 

Oferta produktów: 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 43

Jak maty przemysłowe poprawiają wydajność pracowników? 

Śliska, nierówna czy zimna posadzka oznacza bardzo niski komfort pracy pracowników. Pojawiają się problemy zdrowotne takie jak: zwyrodnienia w obrębie układu kostno-szkieletowego, problemy z krążeniem, a także wszelkie urazy spowodowane poślizgnięciami czy potknięciami. Aby dostosować się do istniejących warunków, pracownik zmuszony jest ograniczyć swój zakres ruchów, zmniejszyć tempo pracy, ostrożnie stawiać nogi czy wykonywać ćwiczenia na poprawę krążenia. Te wszystkie czynności obniżają jego chwilową produktywność, a co za tym idzie – wydłużają czas wykonywania danego zadania. To zaś przekłada się na wydajność całej linii produkcyjnej, i dalej – firmy.  Zadaniem mat przemysłowych jest poprawa warunków pracy zarówno każdego pracownika z osobna jak i  całej brygady lub załogi. 

 

Jak działają maty przemysłowe?  

W zależności od potrzeb i wymagań danego środowiska pracy, możemy zastosować:

Maty ergonomiczne –  specjalnie skonstruowana budowa i odpowiednie materiały wykorzystane do ich produkcji, zapewniają pracownikom korzystającym z tych mat właściwości amortyzujące. Maty antyzmęczeniowe posiadają wyprofilowaną lub tłoczoną powierzchnię, która stymulując podeszwy stóp, poprawia krążenie krwi pracownika.

Maty antypoślizgowe – maty te odpowiednie są do stosowania w zakładach gdzie na posadzce zbiera się woda lub inne płyny. Ich odpowiednio skonstruowana powierzchnia, w zależności od modelu – tłoczona lub drobnoziarnista, zapewnia lepszą przyczepność obuwia. Zastosowanie tych mat niweluje ryzyko potknięcia czy poślizgnięcia pracownika. Produkty te posiadają otwory do drenażu – woda zostaje odprowadzona z powierzchni maty, pozostawiając ją suchą i bezpieczną.

Wśród tych mat wyróżniamy maty odporne na oleje, smary czy chłodziwa. Takie maty olejoodporne odpowiednie są do stosowania w wyjątkowo ciężkich warunkach przemysłowych. 

 

Posiadamy także maty przemysłowe dla automotive, maty antypoślizgowe dla branży HoReCa, maty PVC z drenażem do obrabiarek oraz na stanowiska CNC. W naszej ofercie mamy także maty modułowe które pozwalają na dowolne rozłożenie na stanowisku pracy. Polecamy również maty dekontaminacyjne, elektroizolacyjne oraz esd, które idealnie nadają się do specyficznych miejsc pracy takich jak clean roomy czy też stanowiska pracy, na których występuje kontakt z delikatnymi urządzeniami elektronicznymi. Chronią produkt i pracownika. 

 

Jak SATEC pomaga w doborze mat przemysłowych? 

Dzięki naszemu doświadczeniu, znajomości branży przemysłowej, a także  szerokiemu wachlarzowi produktów jesteśmy w stanie dostarczyć kompleksowe rozwiązania dopasowane do konkretnych potrzeb klienta. Po określeniu środowiska pracy, niebezpieczeństw lub trudności występujących na danych stanowiskach lub obszarach, dobieramy jak najlepszy model maty. Chętnie udostępniamy możliwość bezpłatnego testu mat.

 

Skontaktuj się z nami i sprawdź jak szybko rozwiążemy Twój problem!