Jak chronić pracowników przed zagrożeniami związanymi z gromadzeniem się na posadzce warstwami smaru, tłuszczu i brudu?

Znajdująca się w podziemiach zajezdnia londyńskiego metra borykała się z problemem śliskich podłóg w dołach konserwacyjnych. Gromadził się w nich tłuszcz, smary, olej i woda. Pracujący tam robotnicy potrzebowali rozwiązania, dzięki którym będą mogli szybko odseparować zanieczyszczenia oraz które jednoznacznie wyznaczy bezpieczną strefę pracy.

 Problem do rozwiązania:

Nortfields i Cockfosters to dwie duże zajezdnie konserwacyjne londyńskiego metra. Odbywa się tam konserwacja i naprawa floty pociągów. Inżynierowie prowadzą kontrole i pracują pod pociągiem, często przez długie okresy czasu. Tłuszcz, smar olej i woda nagromadziły się tam przez lata, więc betonowa posadzka stała się śliska i niewygodna. Potrzebna była nawierzchnia, która będzie antypoślizgowa, wytrzymała i dobrze odprowadzająca wszelkie płyny spod stóp pracowników. Zadaniem maty przemysłowe miało być ostrzeganie przed różnicami poziomów w dołach. 

 

Wymagania:

  • Pokrywanie nierównej powierzchni dołów konserwacyjnych
  • Właściwości antyzmęczeniowe i zapewnienie komfortu
  • Szybkie odprowadzanie tłuszczu i brudu z powierzchni
  • Widoczne ostrzegawcze krawędzie ostrzegające pracowników przed krawędziami stopni
  • Długie ciągi maty, bez częstych łączeń

Rozwiązanie: 

Wymagania klienta względem maty było tak wyjątkowe, że musieliśmy stworzyć nowy produkt. Mata Trackgrip to trwała mata przemysłowa odporna na oleje i smary. Sukces maty Trackgrip w zajezdni Cockfosters spowodował, że znalazła ona również zastosowanie w drugiej dużej zajezdni Northfields.

Wykonana z nieporowatego PCV, o dwuwarstwowej konstrukcji, gretingi Trackgrip są odporne na różne płyny i zapewniają doskonały drenaż. Tłoczona powierzchnia zapewnia doskonałą antypoślizgowość, a szeroki rozstaw rowków oznacza, że jest ona idealna do środowisk pracy, w których występują oleje i tłuszcz. Żółte ostrzegawcze krawędzie jasno odznaczają miejsca, w których występuje różnica wysokości, co zapewnia pracownikom bezpieczeństwo. Trackgrip okazała się efektywnym rozwiązaniem, więc zadecydowaliśmy dodać ją do naszej oferty.

Antypoślizgowość
ASTM F 1677 – Dry/Wet: 0.9/0.7; DIN 51130: R11, V10

Ta dwuwarstwowa, szerokorowkowa mata przemysłowa jest odporna na nawet bardzo trudne warunki, gdzie występuje olej, smary i tłuszcze.

  • Format: Dostępna w rolkach o długości 10m
  • Szybka instalacja: Rozwiń rolkę i przytnij na żądany wymiar
  • Konserwacja: Łatwa w utrzymaniu czystości – czyszczenie za pomocą węża z wodą lub myjki ciśnieniowej

„Trackgrip spełniła nasze oczekiwania. Kombinacja antypoślizgowości, komfortu używania oraz ostrzegawczych krawędzi sprawia, że jest to atrakcyjne i efektywne rozwiązanie”

Peter Blakestron, ING Costruction and Engineergin

Podobne wpisy