Jak zapewnić bezpieczną i komfortową posadzkę na terenie basenu w ośrodku fizjoterapeutycznym, używanym przez osoby starsze, niepełnosprawne lub z urazami?

Gdy szpital rehabilitacyjny z Grecji postanowił wybudować nowy basen fizjoterapeutyczny, zadecydowano aby zastosować chodnik antypoślizgowy, zapewniający bezpieczne korzystanie z całego terenu basenu.

 Problem do rozwiązania:

Gdy rehabilitacyjny szpital ortopedyczny z Aten w Grecji, otworzył nowe skrzydło mieszczące basen, prysznice i przebieralnie, najważniejszym czynnikiem stało się bezpieczeństwo. Projektanci określili, że na terenie basenu powinna znajdować się wytrzymała antypoślizgowa mata, która będzie zapewniać bardzo dobrą przyczepność nawet w bardzo mokrych warunkach. Mata powinna także móc pokryć metalowe schody prowadzące do basenu oraz być odpowiednia do zamocowania pod wodą. Basen był projektowany w głównej mierze dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz osób z urazami, więc mata musiała być miękka i wygodna w użytkowaniu.

 

Wymagania:

  • Szybki drenaż dużych ilości wody
  • Dobra przyczepność i komfort dla bosych stóp
  • Antypoślizgowość, nawet podczas zanurzenia w wodzie
  • Łatwość w myciu i konserwacji
  • Ochrona bosych stóp przed bakteriami

Rozwiązanie: 

Specjalnie wymagania użytkowników basenu oznaczały, że mata musiała zapewniać zarówno dobrą przyczepność jak i komfort. Z pomocą doradcy ds. posadzek, szpital zadecydował, że najlepszym rozwiązaniem jest nasza antybakteryjna mata basenowa – Heronrib. Zarówno do zastosowania wokół basenu jak i  na schodach prowadzących do wnętrza zbiornika.  

Wykonana z mocnego, nieporowatego PVC z rowkowanymi żebrami, Heronrib to mata samodrenująca – nawet przy dużych ilościach wody. Certyfikowana antypoślizgowość, tłoczona powierzchnia zapewnia doskonałą trakcję pod stopami, podczas gdy specjalnie wyprofilowane podpory amortyzują i chronią bose stopy. Dodatki antybakteryjne i przeciwgrzybiczne chronią przed zakażeniami – konieczność do miejsc, w których występuje kontakt ze skórą.

Antypoślizgowość
DIN51097: Classification C; ASTM F 1677 – Dry/Wet: 0.9/0.7

Z matą Heronrib sprawisz, że wszelkie łaźnie, szatnie,  przestrzenie kąpielowe i okołobasenowe będą bezpieczne i nieśliskie.

  • Formaty: Dostępne w rolkach 10m, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.
  • Prosta instalacja: Rozwiń i dotnij według potrzeb. Przylega płasko nawet do nierównych powierzchni.
  • Łatwa w utrzymaniu: Higienicza, przemysłowa mata antypoślizgowa odporna na UV

“Wybieraliśmy matę z największą precyzją. Ze względu na charakter projektu oraz naturę pacjentów, wybraliśmy matę Heronrib. Używaliśmy jej wcześniej i uważamy, że jest to świetna mata zapobiegająca upadkom wynikającym ze śliskiej nawierzchni.”

George Beredimas, specjalista ds. posadzek

Podobne wpisy