Jak zapewnić bezpieczny dostęp pracowników do dachu z wieloma rurami, peszlami i częstymi opadami deszczu? | Case Study

Jak zapewnić bezpieczny dostęp pracowników do dachu z wieloma rurami, peszelami i częstymi opadami deszczu?

Duży supermarket Tesco we wschodniej Anglii potrzebował rozwiązania, które stworzy widoczne i bezpieczne ciągi komunikacyjne na dachu.

 Problem do rozwiązania:

Jak w przypadku wielu innych supermarketów tej wielkości, dach Tesco pokryty jest wieloma rurami, śliskimi miejscami i drobnymi wadami na powierzchni dachu.  Wraz z ciągłym wzrostem ilości osób, które potrzebują dostępu do dachu, właściciel budynku wiedział, że potrzebuje rozwiązania aby zapewnić im zarówno bezpieczeństwo jak i jasno wytyczone przejścia, również w celu ochrony membrany dachu. 

Wymagania:

  • Luźno leżąca, łatwa w montażu i niewymagająca specjalnej konserwacji
  • Stabilna w przypadku dużego wiatr i odporna na ekstremalne warunki pogodowe
  • Zapewnia świetny drenaż i odprowadzenie wody i brudu z powierzchni
  • Odporna na rozwój bakterii i pogodę
  • Chroni membranę dachu przed uszkodzeniami

Rozwiązanie: 

Najważniejszym celem było stworzenie bezpiecznych ciągów komunikacyjnych, biegnących pomiędzy wieloma rurami i kablami, występującymi w wielu miejscach dachu. Idealnym rozwiązaniem okazała się więc mata Crossgrip PVC, łatwa w docinaniu i instalacji, nie wymagająca montażu, mata antypoślizgowa. 

Antypoślizgowość
ASTM F 1677 – Dry/Wet: 1.0/0.9 DIN 51130: R10, V10

Wytrzymała, dwuwarstwowa konstrukcja maty przeciwpoślizgowej Crossgrip zabezpiecza membranę dachu przed uszkodzeniami. Odpowiednie żebrowanie maty o strukturalnej powierzchni zapewnia bardzo dobrą przyczepność i właściwości antypoślizgowe. Pokrywa nawet nierówne powierzchnie w tym: łączenia membran, rampy i zmiany poziomów. Jest łatwa w docinaniu, więc możliwe jest okrążanie przeszkód czy maszyn. Pozostaje w miejscu przy wietrze do 96km/h.

„Mata Crossgrip przyniosła niespodziewany efekt. Wcześniej, podczas zimy, nawet ja niechętnie wchodziłem na dach, ponieważ membrana potrafiła być bardzo śliska. Teraz mamy bezpieczny dostęp o każdej porze roku, przy wszystkich warunkach pogodowych. Zastosowanie tej maty to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników. Przyczepność jest znakomita – czujemy się teraz dużo bezpieczniej podczas wszelkich prac na dachu”

Moidean, maintenance engineer, Tesco

Podobne wpisy