Jak zapewnić bezpieczeństwo i amortyzację pracownikom linii produkcyjnej?

JAK ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO I AMORTYZACJĘ PRACOWNIKOM LINII PRODUKCYJNEJ? | CASE STUDY

Gdy firma Jaguar Land Rover zmieniła swój tryb pracy na 24-godzinny, natężenie ruchu na produkcji zwiększyło się trzykrotnie. Stało się zatem jasne, że potrzebne było zastosowanie solidnego rozwiązania, które zapewniłoby bezpieczeństwo i komfort pracowników, a co za tym idzie – utrzymało wydajność produkcji na jak najwyższym poziomie. 

 Problem do rozwiązania:

W 2012 roku, Jaguar Land Rover doświadczył tak dużego skoku popularności swoich flagowych modeli (Evoque i Freelander), że firma zadecydowała rozpocząć pracę w systemie 24 godzinnym. Co oznaczało, nie jak do tej pory – dwie, ale trzy zmiany! 30% wzrost zatrudnienia, a co za tym idzie – natężenia ruchu, oznaczał, że firmie Jaguar Land Rover potrzebna była wytrzymała, antypoślizgowa mata przemysłowa, o właściwościach antyzmęczeniowych, która mogłaby być położona wzdłuż całej linii produkcyjnej. 

Wymagania:

  • Powierzchnia antypoślizgowa
  • Stworzenie komfortowych, ergonomicznych warunków pracy
  • Szybki drenaż oraz efektywne odprowadzanie odpadów i zanieczyszczeń produkcyjnych
  • Łatwa instalacja, jak najkrótszy czas wymagany na montaż tak, aby nie przerywać produkcji
  • Lekka, łatwa do zwijania i przenoszenia

Rozwiązanie: 

Jak najkrótsza przerwa w produkcji podczas montażu oznaczała, że mata powinna być szybka i łatwa w instalacji.  Najlepszym rozwiązaniem okazała się mata Crossgrip PVC – greting przemysłowy do stosowania w bardzo trudnych warunkach. Crossgrip PVC to mata antypoślizgowa, którą dostarczamy w jednej, długiej rolce. Nie potrzebuje mocowania do posadzki,  łatwo go docinać. Jest to idealne rozwiązanie jako mata dla linii produkcyjnej. 

Antypoślizgowość
ASTM F 1677 – Dry/Wet: 1.0/0.9 DIN 51130: R10, V10

Wytrzymała, dwuwarstwowa konstrukcja maty przeciwpoślizgowej Crossgrip zabezpiecza membranę dachu przed uszkodzeniami. Odpowiednie żebrowanie maty o strukturalnej powierzchni zapewnia bardzo dobrą przyczepność i właściwości antypoślizgowe. Pokrywa nawet nierówne powierzchnie w tym: łączenia membran, rampy i zmiany poziomów. Jest łatwa w docinaniu, więc możliwe jest okrążanie przeszkód czy maszyn. Pozostaje w miejscu przy wietrze do 96km/h.

„Wiedzieliśmy, że chcemy wybrać matę Crossgrip, gdyż okazała się ona idealna dla innych przestrzeni w hali produkcyjnej. Zapewnia pewne, antypoślizgowe podłoże, jest stabilna nawet na krzywiznach podłogi, rampach i nie przemieszcza się. Mata jest również wygodna do stania, co jest bardzo ważne dla naszych pracowników, którzy stoją nawet przez bardzo długi czas.” 

Owen Doyle, managing director, Le Controls

Podobne wpisy