W jaki sposób umożliwić pracownikom bezpieczny dostęp do dachu bez uszkodzenia membrany dachowej?

Jak umożliwić pracownikom bezpieczny dostęp do dachu bez uszkodzenia membrany dachowej? | CASE STUDY

Nowootwarty sklep IKEA na obrzeżach Berlina zdecydował się na zainstalowanie 700 metrów maty dachowej Crossgrip PVC, w celu wytyczenia jasnych i bezpiecznych przejść dla pracowników obsługi technicznej, którzy muszą mieć dostęp do dachu.

 Problem do rozwiązania:

Podobnie jak wiele dużych firm handlu detalicznego, IKEA umieszcza na swoich dachach wiele ważnych elementów wyposażenia i obsługi technicznej sklepu. Wpływa to nie tylko na zwiększenie obszaru handlowego wewnątrz sklepu, a także miminalizuje ryzyko obrażeń wynikających z kontaktu osób nieupoważnionych z serwisowym zapleczem sklepu. W tym przypadku, właściciel sklepu poszukiwał rozwiązania aby umożliwić pracownikom zaplecza technicznego, bezpieczne wejście i poruszanie się po dachu, bez uszkodzenia jego powierzchni oraz bez spowodowania niebezpiecznych urazów lub wypadków.

Wymagania:

  • Szybka instalacja, bez potrzeby konserwacji i utrzymania
  • Brak przemieszczania oraz podwiewania nawet przy bardzo silnym wietrze
  • Szybko drenuje wodę z powierzchni
  • Dostosowuje się do nierównych powierzchni dachu i chroni membranę

 

Rozwiązanie: 

Specjalistyczna mata antypoślizgowa Crossgrip PVC z przeznaczeniem na dachy jest oczywistym rozwiązaniem w tym przypadku.  Wykonanie z odpornego na promienie słoneczne PCV, nie wymagająca mocowania do podłoża. Łatwa w instalacji, wytrzymuje nawet ekstremalne warunki pogodowe. Co więcej, montaż jest tak prosty i wygodny, że instalacja całych 700metrów zajęła tylko 1 dzień.

Antypoślizgowość
ASTM F 1677 – Dry/Wet: 1.0/0.9 DIN 51130: R10, V10

Wytrzymała, dwuwarstwowa konstrukcja maty przeciwpoślizgowej Crossgrip zabezpiecza membranę dachu przed uszkodzeniami. Odpowiednie żebrowanie maty o strukturalnej powierzchni zapewnia bardzo dobrą przyczepność i właściwości antypoślizgowe. Pokrywa nawet nierówne powierzchnie w tym: łączenia membran, rampy i zmiany poziomów. Jest łatwa w docinaniu, więc możliwe jest okrążanie przeszkód czy maszyn. Pozostaje w miejscu przy wietrze do 96km/h.

Podobne wpisy