zapobieganie poślizgnięciom na basenie

JAK ZAPOBIEC POŚLIZGNIĘCIOM NA BASENIE WEWNĘTRZNYM, KTÓRY UŻYWAJĄ UCZNIOWIE, SENIORZY I OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

Wewnętrzny basen w Magnolia Independent School Distric w Teksasie jest codziennie odwiedzany przez ponad 300 pływaków, od przedszkolaków po seniorów. W obawie o poślizgnięcia lub upadki, zarząd basenu zadecydował o montażu antypoślizgowe maty basenowej o właściwościach antybakteryjnych.

 Problem do rozwiązania:

Magnolia Independent School District znajduje się tuż za granicami Houston w Teksasie. Jest ośrodkiem sportu dla 17 szkół publicznych, o łącznej ilości ponad 10 000 uczniów. Codziennie pływa w basenie ponad 300 uczniów oraz członków lokalnej społeczności. Zarząd basenu obawiał się, że tak duże natężenie ruchu w połączeniu z mokrą posadzką przestrzeni okołobasenowych, może powodować liczne wypadki i prowadzić do urazów. Zadecydowano więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozłożenie gretingu – maty przemysłowej o doskonałych właściwościach antypoślizgowych. Basen służy także jako miejsce, w którym odbywają się szkolne rozgrywki pływackie, więc ważne było aby kolory maty korespondowały z kolorami szkoły.

Wymagania:

  • Szybki drenaż dużych ilości wody
  • Zapewnienie zarówno dobrej przyczepności jak i komfortu dla bosych stóp
  • Łatwość w utrzymaniu czystości i w  konserwacji
  • Ochrona bosych stóp przed bakteriami
  • W kolorze pasującym do barw szkoły

Rozwiązanie: 

W trakcie jednego ze spotkań pływackich, główny trener Terry Jones zauważył, że wokół brzegów basenu została rozłożona mata – greting. Jego uwagę zwróciły nie tylko świetne właściwości antypoślizgowe, ale również kolor maty – identyczny jak kolor przewodni szkoły.

Po przetestowaniu maty Heronrib, władze szkoły zamówiły kolejnych kilkaset metrów do wyłożenia wzdłuż basenu. Specjalnie zaprojektowana dla mokrych środowisk o dużym natężeniu ruchu, mata Heronrib automatycznie drenuje nawet ogromne ilości wody. Wytłoczona powierzchnia zapewnia bardzo dobrą przyczepność i komfort dla stóp, a antybakteryjne i przeciwgrzybiczne dodatki gwarantują doskonałą higienę użytkowania.

Antypoślizgowość
DIN51097: Classification C; ASTM F 1677 – Dry/Wet: 0.9/0.7

Z matą Heronrib sprawisz, że wszelkie łaźnie, szatnie,  przestrzenie kąpielowe i okołobasenowe będą bezpieczne i nieśliskie.

  • Formaty: Dostępne w rolkach 10m, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.
  • Prosta instalacja: Rozwiń i dotnij według potrzeb. Przylega płasko nawet do nierównych powierzchni.
  • Łatwa w utrzymaniu: Higienicza, przemysłowa mata antypoślizgowa odporna na UV

„Odkąd zamontowaliśmy matę Heronrib, nie mieliśmy ani jednego wypadku wokół basenu. Mata zapobiega zbieraniu się wody, a antypoślizgowa powierzchnia zapewnia stabilne podłoże dla wszystkich naszych pływaków, bez względu na wiek lub niepełnosprawność. Jesteśmy bardzo dumni z naszej placówki i zachwyceni kolorem maty – identycznym jak nasz szkolny kolor!”

Terry Jones, główny trener i dyrektor pływalni

Podobne wpisy