SATEC

MENU

Przewodnik po etykietach regałowych

Nasza firma oferuje szereg rodzajów etykiet regałowych. Nasze etykiety zapewniają estetyczny, trwały i niezawodny system oznaczeń. Etykiety możemy wykonać w dowolnej kolorystyce i rozmiarze.

W zależności od potrzeb stosujemy etykiety z różnym mocowaniem do regału: samoprzylepne, magnetyczne lub tabliczki przypinane/przykręcane. Dla etykiet samoprzylepnych stosujemy materiały, które nie pozostawiają kleju po ich usunięciu. Dodatkowo podłoże magnetyczne pozwala na wielokrotne mocowanie, przenoszenie, szybkie usuniecie.

Serię etykiet wykonujemy na podstawie przesłanego zestawu kodów w formacie .xls oraz uzgodnionego projektu graficznego dla każdego rodzaju etykiet.

Sposoby oznakowania regałów – rodzaje etykiet regałowych:

Etykiety pojedyncze – służą do oznakowania każdego miejsca na regale indywidualną etykietą. W zależności od potrzeb etykieta może zawierać: tekst, grafikę, kod numeryczny, kod kreskowy (w różnych standardach), kod QR.

Przykłady etykiet pojedynczych

Etykiety zbiorcze poziome – są to etykiety zawierające wiele kodów (np. kody wszystkich miejsc paletowych z jednej kolumny). Stosuje się je przede wszystkim dla regałów paletowych wysokiego składowania. Umieszcza się je na pierwszym dolnym regale. W ten sposób etykiety te umożliwiają dostęp (skanowanie) do kodów wszystkich górnych poziomów regałów z poziomu posadzki. Ilość umieszczonych kodów na jednej etykiecie jest nieograniczona. Dla zapewnienia odpowiedniej czytelności kodów stosuje się przeważnie kody skośne, co pozwala na precyzyjne skanowanie kodów kreskowych umieszczonych bardzo blisko siebie na etykiecie. Takie rozwiązanie wyklucza ryzyko powstania błędu podczas skanowania danych i tym samym eliminuje możliwość powstania pomyłki identyfikacji miejsca składowania.

Dodatkowo, dla lepszej orientacji pracowników magazynowych, kody dla każdego poziomu regału znakuje się innym kolorem. Zatem, przyspiesza to odnalezienie odpowiedniego kodu do skanowania lub odczytu.

Przykłady etykiet zbiorczych poziomych

Etykiety zbiorcze pionowe – te etykiety zawierają równie wiele kodów. Etykiety te są odpowiednikiem opisanych powyżej etykiet zbiorczych poziomych. W odróżnieniu od nich, etykiety pionowe umieszcza się przeważnie na nogach regałów przejezdnych, czyli takich, gdzie brak jest dolnych belek i nie ma możliwości umieszczenia etykiety poziomej. Nogi regałów przeważnie są profilowane i posiadają perforację. Z tego powodu etykieta musi być przygotowana na sztywnym podłożu polimerowym. Dzięki temu uniknie się szybkiego uszkodzenia etykiety z powodu przypadkowego wciśnięcia jej do perforacji lub profilu. Jako sztywne podłoża polimerowe stosujemy grube folie PVC samoprzylepne lub tabliczki PVC z otworami do montażu.

Dla etykiet zbiorczych pionowych nie ma potrzeby stosowania kodów skośnych – wszystkie kody są od siebie odpowiednio oddzielone i zapewniają bezbłędny odczyt skanerami. W tym przypadku również stosuje się znakowanie poziomów regału różnymi kolorami (analogicznymi do kolorów na etykietach zbiorczych poziomych w innej części magazynu).

Przykłady etykiet zbiorczych pionowych

 

SATEC