Korzyści Wynikające z Korzystania z Mat Przemysłowych na Stanowiska Pracy

Badania Naukowe

W wielu gałęziach przemysłu pracownicy muszą wykonywać swoją pracę w pozycji stojącej. Twarde betonowe podłogi oraz nieelastyczne podłoże sprawiają, że utrzymywanie zdrowej pozycji pleców w pracy jest niemal niemożliwe. Aby
zagwarantować ergonomię na stanowisku pracy w zakładach, zainwestuj w ergonomiczne rozwiązania w postaci mat podłogowych do stanowisk pracy.

Eksperci są zgodni, że maty:

Korzyści Wynikające z Korzystania z Mat Przemysłowych na Stanowiska Pracy
korzysci-wynikajace-z-korzystania-mat-przemyslowych
 • Podnoszą wydajność pracy
 • Zmniejszają poczucie znużenia i zmęczenia
 • Minimalizują ból pleców, głowy, nerwobóle
 • Redukują ilość absencji i przewlekłych chorób spowodowanych długim przebywaniem w pozycji stojącej
 • Zwiększają zadowolenie pracowników w czasie długiego stania na twardej betonowej podłodze tułów i plecy znajdują się niemal przez cały czas w tej samej pozycji powodując napięcie mięśni.
 • Ergonomiczne maty ułatwiają pracownikom utrzymanie bezbolesnej pozycji w trakcie wykonywania swoich obowiązków na stanowisku pracy przy maszynie, przy ladach lub przy przenośniku taśmowym.
 • Maty ergonomiczne sprawiają, że ciało musi ciągle balansować. Wpływa to pozytywnie na krążenie krwi, zapobiegając jej zastojowi w żyłach, dzięki czemu eliminowane jest odczucie zmęczenia
 • Obok właściwości ergonomicznych oferowane maty przemysłowe posiadają inne cechy, takie jak właściwości antypoślizgowe, ognioodporne czy odporność na chemikalia.
 • Nasze maty zwiększają bezpieczeństwo i wygodę na stanowisku pracy, redukują ryzyko poślizgnięcia na potencjalnie niebezpiecznych powierzchniach jednocześnie zmniejszając uczucie zmęczenia podczas pracy na stojąco.

 

Uniknij poślizgnięcia na stanowisku pracy!

Korzyści Wynikające z Korzystania z Mat Przemysłowych na Stanowiska Pracy
korzysci-wynikajace-z-korzystania-mat-przemyslowych-2

Do ponad 40% wypadków w miejscu pracy dochodzi w wyniku poślizgnięcia się. Najczęstsze obrażenia w wyniku tego rodzaju wypadków są skręcenia i stłuczenia ale również złamania kości czy inne wewnętrzne urazy.
 
Są szczególnie niebezpieczne jeśli osoba spada na ostry lub poruszający się przedmiot, upada z wysokości. Pracodawca jest zobowiązany chronić życie i zdrowie pracowników oraz innych osób mających dostęp do stanowisk pracy. Pracodawca ocenia i dokumentuje ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą oraz stosuje niezbędne środki profilaktyczne zmniejszające ryzyko.
 
Aby uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji przy pracy należy przede wszystkich utrzymać pomieszczenia w dobrej kondycji. Należy dopilnować aby podłogi były wolne od zanieczyszczeń czyli regularnie czyszczone i konserwowane. Bardzo ważne jest inicjowanie działań zapobiegawczych, takich jak montaż mat lub chodników antypoślizgowych, co może znacząco poprawić bezpieczeństwo pracowników.
 
Coraz częściej mata antypoślizgowa i przeciwzmęczeniowa stają się stałym elementem wyposażenia stanowisk pracy.

 

Oferujemy maty lub wykładziny przemysłowe na każde stanowisko i o różnych właściwościach:

 • maty antypoślizgowe,
 • przeciwzmęczeniowe,
 • olejoodporne,
 • ognioodporne czy wodoodporne.
Dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych klientów.
Posiadamy najbardziej kompleksową ofertę mat na stanowiska pracy, dopasowanych do trybu, warunków i specyfiki pracy. Bez względu na to, czy celem jest zmniejszenie poślizgu czy uczucia zmęczenia wywołanego pracą w pozycji stojącej, zapewniamy kompleksowe rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
Towarzyszymy Naszym klientom podczas analizy miejsca, udzielając niezbędnych wskazówek dotyczących mat i rozwiązań podłogowych.