Jak zapewnić bezpieczne i wygodne podłoże do chodzenia na boso? Rozwiązanie dla 400 000 rocznie odwiedzających znane islandzkie SPA “Blue Lagoon”..

Geotermalne SPA Blue Lagoon to największy tego typu obiekt na świecie. Oznacza to bardzo duże natężenie ruchu oraz ogromną ilość wody. Po skargach na śliską podłogę, kierownictwo ośrodka zdecydowało się na położenie antypoślizgowej, higienicznej maty, która mogłaby swobodnie leżeć w całym SPA.

 Problem do rozwiązania:

Numer 1 celów podróży w Islandii, największe słonowodne geotermalne SPA na świecie – Blue Lagoon. Każdego roku 400 000 osób odwiedza SPA, hotel i przylegającą strefę wellness. Ogromna ilość wody oraz tak duże natężenie osób chodzących boso potrzebowało specjalnego rozwiązania. Dodatkowym problemem okazała się, zawarta w wodzie, krzemionka, która powodowała, że płytki w przebieralniach i prysznicu stawały się ekstremalnie śliskie. Blue Lagoon potrzebowała rozwiązania, które zapobiegnie poślizgnięciom, będzie miało właściwości antybakteryjne oraz stanowić będzie komfortowe podłoże do poruszania się na boso.

 

Wymagania:

  • Szybki drenaż dużych ilości wody
  • Wytrzymałość na ekstrema temperatury, sól, krzemionkę, siarkę oraz chemikalia
  • Ochrona bosych stóp przez bakteriami
  • Odpowiednia do nierównych i śliskich posadzek
  • Komfort i wygoda poruszania się na boso

Rozwiązanie: 

Duża ilość odwiedzających oraz wiele basenów termalnych wymagało maty, która będzie zarówno szybko odprowadzać wodę ze swojej powierzchni jak i gwarantować wygodę chodzenia. Po przetestowaniu kilku produktów, została wybrana antybakteryjna mata antypoślizgowa Heronrib w kolorze ciemnoszarym. Matę basenową  położono w szatniach, pod prysznicami, na tarasach i pomost pomiędzy basenami. Heronrib jest odpowiednia dla mokrych środowisk, gdzie odbywa się bosy ruch pieszych. Jest to mata samodrenująca z dodatkami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi. Może być używana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz – jest odporna na promieniowanie UV oraz wytrzymuje ekstremalne warunki pogodowe – idealna do klimatów takich jak Islandia. 

Antypoślizgowość
DIN51097: Classification C; ASTM F 1677 – Dry/Wet: 0.9/0.7

Z matą Heronrib sprawisz, że wszelkie łaźnie, szatnie,  przestrzenie kąpielowe i okołobasenowe będą bezpieczne i nieśliskie.

  • Formaty: Dostępne w rolkach 10m, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.
  • Prosta instalacja: Rozwiń i dotnij według potrzeb. Przylega płasko nawet do nierównych powierzchni.
  • Łatwa w utrzymaniu: Higienicza, przemysłowa mata antypoślizgowa odporna na UV

„Odkąd zamontowaliśmy matę Heronrib, nie mieliśmy ani jednego wypadku wokół basenu. Mata zapobiega zbieraniu się wody, a antypoślizgowa powierzchnia zapewnia stabilne podłoże dla wszystkich naszych pływaków, bez względu na wiek lub niepełnosprawność. Jesteśmy bardzo dumni z naszej placówki i zachwyceni kolorem maty – identycznym jak nasz szkolny kolor!”

Hartmann Kárason, facilities director, Blue Lagoon

Podobne wpisy