Osłony słupów

Osłony słupów pozwalają utrzymać wysoki standard bezpieczeństwa w magazynach, obszarach przemysłowych i parkingach. Zastosowanie osłon do ochrony słupów w magazynie minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia przez wózki, wózki widłowe czy ciężarówki.

 

Zalety osłon polimerowych:

Łatwy montaż

 

Szybka instalacja, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi i wyspecjalizowanych ekip.

Niskie koszty 

 

Brak korozji, zarysowań i konieczności malowania. Wielokrotna amortyzacja siły uderzenia bez wymiany osłony.

Ochrona posadzki

 

Osłony nie są mocowane do posadzki, dzięki czemu nie ulega ona uszkodzeniu podczas kolizji z ochranianym słupem.

Modułowa budowa

 

Możliwość dopasowania do różnych rozmiarów słupów. Osłony można piętrować.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Jak działają polimerowe osłony słupów? 

Polimerowe osłony słupów z naszej oferty to, wykonane z trwałego i elastycznego tworzywa sztucznego, rozwiązanie do ochrony słupów na halach lub magazynach. Nieostrożna jazda, wąskie pole manewru, a także zbyt małe doświadczenie operatora,  może skończyć się fatalnym w skutkach uderzeniem w słup. Nawet niepozorne zderzenie boczne, lecz wykonywane wielokrotnie w to samo miejsce, może powodować mikropęknięcia struktury słupa, obniżając jego sztywność. Co więcej  – każdorazowe uszkodzenie kolumny powoduje osłabienie struktury posadzki, dachu lub konstrukcji całego budynku. Osłony słupów wykonane z tworzywa sztucznego skutecznie amortyzują siłę zarówno pojedynczych mocnych zderzeń jak i wielokrotnych drobnych urazów.  Pochłaniają powstałą podczas zderzenia energię, chroniąc w ten sposób filar, a także pojazd i jego kierowcę. Energia ta rozprowadzana jest wewnątrz specjalnie wyprofilowanej, amortyzującej osłony. Chwilowe ugięcie doskonale pochłania jej siłę. 

 

Cechy szczególne osłon na słupy z tworzyw sztucznych

Każda polimerowa osłona słupa dostępna jest w kilku rozmiarach, można ją zamontować zarówno na standardowych słupach kwadratowych, a także prostokątnych, okrągłych czy teowych. W przypadku uszkodzenia osłony, można wymienić tylko uszkodzony moduł lub część, nie ma potrzeby zakupu całej osłony. Osłony są w jaskrawych kolorach, dzięki czemu znacznie zwiększają widoczność słupów dla operatorów wózków. Montaż jest niezwykle prosty, nie są mocowane do posadzki. Wystarczy spiąć je pasem z silną klamrą zapadkową (w zestawie). Zapięcie to nie rozpina się przy uderzeniu.

 

Inne osłony magazynowe w ofercie SATEC 

Do zabezpieczenia składowanego na systemach magazynowych mienia, materiałów czy innych przedmiotów, polecamy zastosowanie osłon regałów magazynowych.   W naszej ofercie znajdą Państwo również odbojnice ścienne, również w systemie modułowym. Jest to bardzo wygodne rozwiązane służące do ochrony fragmentów ściany, najbardziej narażonych na uderzenie np. tyłami pojazdów lub wózków widłowych. Odbojnica chroniąc ścianę, chroni również całą konstrukcję hali czy magazynu. 

Skontaktuj się z nami: info@bhpsatec.pl. Dobierzemy osłonę odpowiednią do Twoich potrzeb!