Oznakowanie KLT – 5 sposobów na opisanie pojemników magazynowych

Twój magazyn się rozrasta, przybywa produktów, a sprawne ich odnalezienie staje się coraz trudniejsze? Pracownicy poświęcają dużo czasu na znalezienie odpowiedniego przedmiotu, a Ty tracisz na tym pieniądze? W tym artykule znajdziesz informacje jak możesz oznakować np. skrzynki KLT lub pojemniki warsztatowe i usprawnić tym samym organizację magazynu.

Zawieszki magazynowe, które można zastosować do oznakowania KLT muszą być przede wszystkim:

  • łatwe w montażu
  • wykonane z trwałych materiałów
  • czytelne dla skanerów
  • wykonane tak, aby zabezpieczały etykietę lub inny dokument przed brudem i kurzem
  • umożliwiać wygodną wymianę dokumentu

1. Zawieszki magazynowe na pojemniki KLT (Zawieszane)

Bardzo wygodnym rozwiązaniem do oznakowania KLT są wykonane z grubego tworzywa sztucznego zawieszki. Zawieszamy je na rancie takiego pojemnika, wkładamy etykietę i gotowe! Wyprofilowane zagięcie o szerokości 18mm sprawia, że idealnie nachodzi ona na krawędź pojemnika.  Mimo łatwości zdejmowania zawieszki, nie przemieszcza się ona samoczynnie.

2. Kieszenie magazynowe do pojemników KLT (przyklejane)

Kieszonki magazynowe, których nie trzeba przemieszczać razem z etykietą mogą być również przyklejane. Zastosowany w tym przypadku klej na podkładzie piankowym zapewnia pewny montaż do pojemnika. Przednia krawędź z wycięciem umożliwia bardzo łatwe usuwanie i wkładanie etykiet. Dostępne są różne rozmiary.

3. Kieszenie magazynowe z drutem (zawieszane)

Ciekawym sposobem poprawiającym organizację naszego magazynu może być również zawieszanie na pojemnikach przezroczystych kieszeni na dokumenty, które mocowane są za pomocą drutu. Drut powoduje, że przemieszczanie dokumentów z pojemnika na pojemnik, a nawet paletę, skrzynię czy gitterbox jest bardzo proste. Jest to uniwersalne rozwiązanie, bardzo przydatne gdy często zmieniamy umiejscowienie danego przedmiotu, przekładając go z jednej strefy do drugiej. Mamy wtedy jasny podgląd na to, co znajduje się w danym pojemniku.

4. Kieszeń magazynowa z paskiem klejącym (przyklejane)

Ta niezwykle trwała kieszeń, wykonana na podkładzie z grubej i sztywnej folii na pewno znajdzie zastosowanie w Twoim magazynie. Jeśli pojemniki są składowane blisko siebie, często przesuwane lub transportowane, a także gdy przechowywane są na zewnątrz, musimy mieć pewność, że nasz dokument jest bezpieczny. To trwałe oznakowanie jest idealne nawet do ciężkich warunków przemysłowych, a także do używania przez pracowników na zakładzie produkcyjnym. Umieszczony w niej dokument jest chroniony przez zabrudzeniem wszelkimi smarami czy olejami.

5. Kieszenie samoprzylepne

W jaki sposób tanio oznakować magazyn? Te kieszonki samoprzylepna będą doskonałą opcją. Dostępne w dwóch wersjach grubości folii. Można je dowolnie naklejać na pojemnikach KLT, a także kartonach czy skrzyniach.

Jak widać, sposobów na oznakowanie pojemników KLT jest cały szereg. Jeśli zainteresuje Cię któryś produkt z naszej oferty – odezwij się – chętnie udzielimy wszelkich informacji!