Jakie jest działanie maty przemysłowej?

Jakie jest działanie maty przemysłowej?

Maty Przemysłowe są zaprojektowane, aby w trakcie użytkowania pobudzać krążenie w stopach, nogach i dolnej części pleców. Krążenie jest stymulowane przez kontakt organizmu z unikalnym, opatentowanym profilem powierzchni maty ergonomicznej. W ten sposób pobudzane są mięśnie, wymuszając pozytywną reakcję całego organizmu. Maty ergonomiczne są starannie zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej równowagi pomiędzy naciskiem na matę i oporem wywoływanym tym naciskiem. Jest to kluczowe do osiągnięcia właściwej stymulacji mięśni. Najlepszym sposobem, aby zrozumieć w jaki sposób jest zaprojektowana ergonomiczna mata dla przemysłowych zakładów pracy jest porównanie jej działania do roli jaką pełni zawieszenie w samochodzie. Działając podobnie jak zawieszenie auta, mata pochłania i rozprasza wstrząsy, zapewniając niezbędną stabilność.

Dlaczego korzystanie z mat przemysłowych jest tak istotne?

Podobnie jak wszystkie narzędzia ergonomiczne także maty ergonomiczne są przeznaczone do współpracy z ludzkim organizmem. W celu ułatwienia zadań, jakie ten organizm musi wykonać. W przypadku pracownika pracującego w pozycji stojącej maty te mają kluczowe znaczenie nie tylko w zakresie ograniczenia lub wyeliminowania krótkotrwałego zmęczenia i dyskomfortu, ale przede wszystkim w zakresie ograniczenia długotrwałych negatywnych efektów kumulowania się napięcia i stresu. W praktyce korzyści te prowadzą do faktycznych oszczędności poprzez zwiększenie wydajności i polepszenie samopoczucia pracowników. Stosowanie mat dla przemysłu przyczynia się do redukcji absencji chorobowej i wielkości wypłacanych zasiłków, a także ogranicza uchybienia normom produkcji z powodu nieuwagi operatora spowodowanej przez zmęczenie.

Kiedy należy używać mat antyzmęczeniowych ?

Mata zapobiegająca zmęczeniu i napięciu towarzyszącemu pracy w pozycji stojącej. Idealnie sprawdzi się na powierzchniach, gdzie używane są wózki i panuje wzmożona aktywność ruchowa.

Zalety  i korzyści użytkowania mat zapobiegających zmęczeniu i mat ergonomicznych przeznaczonych dla pracowników:

  • Stymulują krążenie krwi i zapobiegają przykurczom mięśni
  • Ograniczają zmęczenie i zmniejszają liczbę wypadków przemysłowych
  • Zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy
  • Usprawniają środowisko pracy i zwiększają zadowolenie z pracy
  • Ograniczają ilość zachorowań
  • Zmniejszają koszty związane z absencją
  • Prowadzą do wzrostu produktywności, a także mogą wpłynąć na wzrost wynagrodzeń

Dlaczego  maty SATEC oferują tak wiele możliwości wyboru?

Poszczególne maty przemysłowe mają na celu zapewnienie optymalnych rozwiązań dla konkretnych branż i warunków pracy. Zamiast wyłącznie sprzedawać maty, wolimy dostarczać rzeczywiste, długotrwałe, kompleksowe rozwiązania dla przemysłu, w konkretnym środowisku pracy.