Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Osłony słupów i kolumn

Osłony słupów pozwalają utrzymać wysoki standard bezpieczeństwa w magazynach, obszarach przemysłowych i parkingach. Zastosowanie osłon do ochrony słupów w magazynie minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia przez wózki, wózki widłowe, ciężarówki. Taki odbojnik z tworzywa sztucznego skutecznie tłumi siłę wielokrotnych uderzeń. Stosowane w zakładach przemysłowych do zabezpieczeń słupów w magazynie oraz na parkingach jako zabezpieczenie słupów oświetleniowych. Redukują ryzyko przypadkowych uszkodzeń pojazdów. Osłony są w jaskrawych kolorach, dzięki czemu znacznie zwiększają widoczność słupów dla operatorów wózków. Jako odbojnice magazynowe polecamy osłony Protect-It, opatentowane rozwiązanie do osłony regałów magazynowych przed zawalaniem.

W naszej ofercie znajdą Państwo również odbojnice ścienne, również w systemie modułowym. Jest to bardzo wygodne rozwiązane służące do ochrony fragmentów ściany, najbardziej narażonych na uderzenie np. tyłami pojazdów lub wózków widłowych. Odbojnica chroniąc ścianę, chroni również całą konstrukcję hali czy magazynu.

Skontaktuj się z nami: info@bhpsatec.pl. Dobierzemy osłonę odpowiednią do Twoich potrzeb!

Zalety osłon polimerowych:

  1. nie są mocowane do posadzki, w przypadku uderzenia nie dochodzi do uszkodzenia posadzki
  2. łatwy montaż bez użycia specjalistycznych narzędzi, nie wymaga udziału specjalistycznych ekip montażowych
  3. modułowa konstrukcja – umożliwia częściową wymianę uszkodzonych elementów.
  4. dowolna wysokość osłony – moduły osłon można nakładać na siebie do dowolnej wymaganej wysokości
  5. większość osłon polimerowych szczelnie otacza słupy – zabezpiecza to również przed uderzeniami końcem wideł paletowych.

Osłony słupów typu BS i MCG dodatkowo charakteryzują się tym, że moduły spinane są ze sobą za pomocą mocnych pasów z metalową klamrą zapadkową – nie rozpinają się przy uderzeniu (zdarza się to w przypadku zapięć na rzepy).